Найважливіше для нас - це наші діти! І головне це їх здоров'є.
В цьому розділі ви найдете багато цікавого та корисного для підтримки здоров'я вашої дитини.

Дитяча аптечка

Дитячі хвороби мають особливість застигати нас, батьків, зненацька. У будинку, де є дитина, обов'язково повинна бути дитяча аптечка. Саме дитяча. По-перше, тому що більша частина ліків у такій аптечці досить специфічна, а по-друге, щоб невзначай не переплутати між собою однойменні лікарські засоби з різними дозуваннями.
Дитячі хвороби непередбачені й мають неприємну особливість застигати нас, батьків, зненацька. А коли ми чуємо плач дитини або бачимо його палаюче жаром обличчя, здатність адекватно діяти й спокійно оцінювати ситуацію пропадає зовсім. Ще гірше, коли ситуація вимагає негайної реакції й зволікання загрожує здоров'ю маляти. Від того, наскільки правильними й своєчасними будуть дії батьків, може залежати не тільки здоров'я, але й життя дитини. Тому варто просто підкоритися тому, що перші 8-10 років життя маляти ви будете трошки медсестрами, трохи лікарями. Адже часто трапляється так, що потрібно полегшити біль або знизити температуру, не чекаючи огляду лікаря, тому батьки повинні вміти швидко й правильно підібрати відповідні лікарські засоби для надання першої допомоги маляті.
Де і як зберігати дитячу аптечку
Аптечку краще розміщати таким чином, щоб вона перебувала в легко доступному для будь-якої дорослої людини місці, тоді як у маляти можливість добратися до аптечки повинна бути повністю виключена. Різні по призначенню препарати: перев'язний матеріал, жарознижуючі, анальгетики та ін. краще тримати разом, за винятком тих ліків, які вимагають зберігання при зниженій температурі – у холодильнику.
Склад аптечки – основні засоби
Одним з найбільше часто використовуваних предметів у дитячій аптечці є термометр. Причому як для немовлят, так і для дітей постарше найкращим варіантом буде електронний термометр – швидко, практично, зручно й, головне, безпечно. І якщо термометр демонструє серйозні цифри порядку 39-40°С, дуже важливо знизити температуру до безпечного рівня близько 38°С. Для цих цілей завжди треба зберігати в дитячій аптечці:
- спирт ( для обтирання);
- свічі жарознижуючі. Важливо, що ефект від застосування жарознижуючих свіч буде тільки в тому випадку, якщо вводити свічу в очищений клізмою кишечник;
- жарознижуючі сиропи. Діють сиропи, як правило, досить швидко й помітно полегшують стан маляти. Причому такі сиропи мають подвійний ефект: знижують температуру й полегшують біль.
При болючому синдромі потрібно для початку чітко усвідомити «де болить», щоб ефективно полегшити біль.
Однак біль у животі не рекомендується притупляти за допомогою лікарських засобів або теплої грілки, тому що це може утруднити діагностування причини хворі: апендицит, травми внутрішніх органів, перитоніт.
Грип, що починається, або гостре вірусне захворювання потрібно постаратися зупинити ще до того, як дитина щосили почне кашляти, чхати й температурити. Тому в домашній дитячій аптечці завжди повинні бути:
- ліки, що підсилюють імунну реакцію організму, скорочуючи час хвороби й значно знижуючи інтенсивність симптомів. Якщо приймати такі ліки при перших же ознаках застуди або грипу (часте чихание, сльозоточивість і нежить), можна й зовсім запобігти хворобі;
- дитячі каплі проти нежиті (полегшують подих при сильному нежиті);
- настойки календули й прополісу ( для полоскання горла при перших ознаках ангіни);
- спрей для полегшення болі в горлі.
На жаль, забиті місця, садна, опіки й подряпини дістаються дітям ще частіше, чим нежить і кашель. Для термінового
лікування невеликих порізів і ран треба запастися такими засобами як:
- йод спиртовий;
- зелень брильянтова (в олівці набагато зручніше);
- перекис водню;
- бинт стерильний;
- вата стерильна;
- ватяні палички (ними легше забирати сукровицю й забруднення з ранки, а також змазувати невеликі подряпини);
- лейкопластир у рулоні.
Для дітей будь-якого віку актуальні нездужання, пов'язані із проблемами шлунково-кишкового тракту: діарея, блювота, нудота – часті супутники малят від напівроку до 12 років. Як правило, кишкові розлади пов'язані із проблемою «брудних рук», але й у цьому випадку до огляду лікаря можна й потрібно вжити заходів для запобігання зневоднювання:
- смекта (порошок, який розводять у воді). Розчин смекти при блювоті краще давати крихітними порціями – по чайній ложці, не більше;
- регідрон (капсули);
- активоване вугілля ( для дітей старше 5-ти років)
Коли хворіє малюк важко зберегти «холодний розум». Раптом забуваєш елементарні речі, і в паніці бігаєш по хаті. У критичній ситуації дуже допоможе список важливих телефонів і адрес: (повісьте поруч з аптечкою)
 • Найближча чергова аптека.
 • Дитяча поліклініка (довідкова, виклик лікаря).
 • Педіатр (робочий, домашній, мобільний).
 • Відділення невідкладної допомоги.
 • Найближчі: опіковий центр, дитяче токсикологічне і офтальмологічне відділення, дитяча інфекційна лікарня.
 • Приймальне відділення і довідкові найближчих дитячих лікарень
 • Завжди купуйте ліки і засоби догляду в аптеках, а не аптечних кіосках, щоб уникнути підробок.
 • Завжди зберігайте ліки в оригінальних упаковках. Якщо це все-таки неможливо, складіть список-інструкцію по застосуванню препаратів і розмістіть у аптечці.
 • Не купуйте ліки «про запас». Звертайте увагу на дату виготовлення, на термін зберігання і на умови зберігання ліків; а також на термін зберігання ліків після відкриття упаковки.
 • Мазі, олії, свічки, гелі, дитяча косметика, і всі біопрепарати зберігаються в холодильнику.
 • Таблетки, порошки зберігають у сухому, темному місці, не доступному для дітей.
 • Для того, щоб не переплутати флакони з розчинами для зовнішнього і для внутрішнього застосування, приклейте на них ярлики різного кольору і підпишіть.
 • Купуючи ліки без рецепта, обов'язково звертайте увагу на вкладиш-опис із застосування даного препарату, проконсультуйтеся з педіатром про дозування і тривалість курсу.
 • Не залишайте ліки на сонці.
 • Проводьте раз на 3-4 місяці ревізію аптечки, негайно викидайте препарати із закінченим терміном придатності або ліки які поміняли колір, консистенцію.

Кiлькiсть переглядiв: 163

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.